Discord

Ustál La Source po startu, ustál Raidollon a slipstream útoky soupeřů. Pavel Doležal se měl stát vítězem prvního závodu TTR GT3 ve Spa Francorchamps, ale radost nakonec nebyla.

Jen osm minut před koncem se záď jeho Mercedesu zapíchla do bariéry z pneumatik a otěže přebrali ti, co majoritu závodu hráli křoví. I když...Matěj Šurhaňák si to vítězství nakonec taky zasloužil. Startoval až na P8 a dopředu se prokousal krok po kroku. V posledním kole ještě odrazil útok Zdeňka Kašky a cílem projel na P1 z šestačtyřiceti členného startovního pole. I krize byla: "Asi okolo desátého kola jsem se dostal před Šlehofera, ale doposud jsem za ním spíše ztrácel čas, protože byl pomalejší a nenechal se za žádnou cenu předjet. Nakonec se sám roztočil."

Podobná strategie potom probíhala i při útoku na prvenství, jelikož Ferrari úplně neoplývalo top speedem na rovinkách: "Předběhnout Mercedesy na rovinkách bylo nemožné, protože AMG bylo nejlepším autem na Spa. Před soupeře jsem se dostal až po jejich jezdeckých chybách." Důkaz, že trpělivost se vyplácí.

Další závod se pojede v New Yorku, na rychlé trati Watkins Glen, 19.10.2023. Jako vždy bude vysílán živě s komentářem na kanále Time To Race.

Autor: Jakub "Planty" Krafek