středa, 24 listopad 2021 14:59

TTR Hockey Team na úvod sezóny prohrál

Úvodní zápas druhé sezóny TTR Hockey League hráčům Dogovy smečky výsledkově nevyšel. Herní projev mužstva kapitána Doga je však pro manažera Hanyho do dalších duelů příslibem. V úvodu zápasu mezi TTR Hockey Teamem a Czechoslovakia dominovala obrana, když se oběma týmům dařilo zachytávat útoky už ve středním pásmu.

Největší šanci ke skórování v úvodní třetině měl ve 12. minutě Hany, když se spolu s Radem řítili sami na branku soupeře. Zakončení vzal na sebe, ale proti výbornému Klemovi neuspěl.

Druhá třetina přinesla již otevřenější partii. V šesté minutě se po chybné přihrávce Voryho na útočné modré čáře řítil do šance Nálepa. Skvělou příležitost mu však zhatil fantastickým obranným zákrokem Rado. Skóre zápasu se poprvé změnilo v 31. minutě zápasy, když se domácí Colin prosadil v přesilové hře při vyloučení Karlose za hrubost.

TTR tým se pokoušel ihned o vyrovnání, v dobré šanci se objevil Hany, ale střela z první mu nesedla podle jeho představ a Klemoa s ní neměl větší starosti. Hostující tým zavřel Czechoslovakia v obrané třetině, ale z velkého tlaku vzešlo pouze několik nepřesných střel. To naopak na druhé straně měl velkou možnost v sólovém nájezdu Nálepa, ale skvělým zákrokem se blýskl i Lobby, který tak držel pro svůj tým naději na dobrý výsledek. Vítr z plachet TTR týmu však vzal právě Nálepa, když na útočné modré obral o puk Voryho a svůj druhý sólový nájezd proti Lobbymu již proměnil.

V úvodu třetí třetiny domácí tým nevyužil přesilovou hru a Dogova smečka věděla, že jeden vstřelený gól jí vrátí do hry. Přesilová hra ve 44. minutě však kýžený úspěch ještě nepřinesla. Snahu hostujícího týmu TTR opět zbrzdilo další zbytečné vyloučení v polovině třetí třetiny. Domácí však tuto přesilovku nevyužili. Po oddechovém čase v závěru utkání se nakonec TTR Hockey Týmu podařilo snížit na 1:2. Vory propíchl v útočné třetině puk na Rada, který se po šikovném vyjetí z rohu před branku soupeře nemýlil. Patnáct vteřin před koncem třetí třetin se hostům naskytla poslední šance na srovnání skóre. Při brejku čtyři na dva však Rado pokazil přihrávku na Hanyho ve středním pásmu a bylo po nadějích.

TTR Hockey Team tak v úvodním zápase druhé sezóny TTR Hockey League nestačil na jednoho z favoritů soutěže a týmu Czechoslovakia podlehl po nadějném výkonu 1:2. Výsledek a hru svého týmu okomentoval kapitán Dog těmito slovy: „Do ligy jsme vstoupili prohrou, což není ideální, ale na druhou stranu obraz hry nebyl vůbec špatný. Výsledek 1:2 s týmem jako jsou Czechoslovakia určitě bereme, víme o chybách, které zlepšíme a do dalšího zápasu půjdeme s lehce pozměněnou sestavou a jdeme si pro vítezství. Čeká nás Netjefil, nebude to lehký zápas, ale my potřebujeme bodovat.“

Další utkání se hraje již dnes a to venku od 21:15 proti týmu HC Netjefil, který úvodní utkání vyhrál po přestřelce s Blackgum Rangers 6:5 a jsou na průběžném 3. místě tabulky.

Autor: Pavel "Vory" Vorlíček
Úprava: Michal "Jaguar" Kovařík